Nederland Monumentenland

Het verbinden van erfgoed van toen aan de bezoeker van nu

Hoe laat je zien dat erfgoed springlevend is? Nederland Monumentenland verbindt monumenten met het dagelijks leven van iedere Nederlander. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse Open Monumentendag, maar ook door het uitreiken van de Erfgoedvrijwilligersprijs en het organiseren van het Nationaal Monumentencongres.

Sinds 2021 zijn we geregeld betrokken bij de organisatie, recentelijk als interim manager marketing & communicatie (2025 en 2026). 

Onze rol

interim management marketing & communicatie – meerjarenstrategie – communicatieplannen – content – begroting 

IMG_5943
Bob Awick-Amsterdam-1
Nationaal Monumentencongres 2021

Hoe hebben we het aangepakt?

Nederland Monumentenland organiseert evenementen voor zowel het grote publiek als erfgoedprofessionals. Met deze doelgroepen in het achterhoofd, schreven we inhoudelijke communicatieplannen per activiteit. Vanuit deze plannen omvatten onze werkzaamheden ‘alles wat bij communicatie komt kijken’. Denk aan het schrijven van nieuwsbrieven, aansturen van ontwerpers en opstellen van begrotingen. Daarnaast adviseerden we de organisatie op het gebied van positionering en meerjarenvisie. Dit deden we tijdens twee creatieve strategiesessies. 

Bert Boer, directeur Nederland Monumentenland:

Als interim collega heeft Floor een sterke analyse en weet ze snel welke zaken prioriteit verdienen. Daarnaast is ze iemand die collega’s voor zich weet in te nemen en mee krijgt in de uitvoering van werkzaamheden.

Wat heeft het opgeleverd?

Met een kleine organisatie wordt er ieder jaar weer groots werk verzet. Ruim 1,2 miljoen mensen bezochten tijdens de Open Monumentendag in 2022 een van de ruim 5.000 opengestelde monumenten. Maar liefst 8771 mensen stemden op hun favoriete vrijwilligersteam voor de Erfgoedvrijwilligersprijs. En in 2021 was het Nationaal Monumentencongres een maand vooraf nagenoeg uitverkocht. Een hoopvolle toekomst voor het historisch erfgoed in Nederland.

Fotografie door Jurgen Huiskes, Thomas Bartelds, Jan-Willem Houweling

1.8 miljoen

Bezoekers Open Monumentendag

6.000

Opengestelde monumenten

400

Congresbezoekers